CLEVELAND COUNTY AND DISTRICT BADMINTON LEAGUE

 

NOMINATIONS FOR 2004-2005 SEASON

 

ACKLAM

 

Mixed 'A' - S Beamson, M Jones, H Butler, D Harvey, G Rose, I Livesey

 

Gents ‘A' - G Rose, I Livesey, D Harvey, D Banks, M Fairclough, G Butler

 

BRIERTON COMMUNITY SPORTS CENTRE

 

Mixed 'A' – G Lamb, S Tilley, K Stonehouse, L Corbett, A Coates, I Mortimer

 

Gents ‘A’ - T Evans, P Grylls, C Grieveson, L Corbett, I Mortimer, A Coates    

 

GUISBOROUGH WESTGATE

 

Mixed 'A' - H Thurlow, A Porritt, P Cole, J Tyrie, A Campbell, P Syson

 

Gents 'A' - B Chow, D Chin, J Tyrie, A Campbell, P Syson, G Kay

 

Gents ‘B’ - A Baxter, M Baxter, M Clegg, D Cole, D Griffiths, D Scrace

 

MARSKE

 

Mixed 'A' - D Zipfell, H Hogan, C Winspear, P Young, P O'Connor, P Hensby 

 

Mixed 'B' - K Fulton, P Higman, M Smiles, A Girdharry, G Widdowson, T Parkinson

 

Mixed ‘C’ - L Barker, B Cowgill, N Hensby, A Warwick, I Banks, S Robson      

 

Mixed ‘D’ - S Barnes, J Davey, R Wear, I Defty, M Barnes, A Tighe

 

Mixed ‘E’ - A Barwick, G Scholes, A Higman, A Scholes, J Young, T Newstead

 

Ladies ‘A’ – K Fulton, S Barnes, R Wear, M Smiles, C Winspear, D Zipfell

 

Gents 'A' - P Young, P O'Connor, G Widdowson, P Hensby, J Young, T Parkinson

 

Gents 'B' – M Barnes, I Defty, A Scholes, A Warwick, A Girdharry, A Tighe

 

Gents 'C' - I Banks, G Henderson, A Knights, T West, G Jones, G Ooi,

 

Gents ‘D’ – D Harris, P Jemson, J Mazzetti, T Newstead, P Wilson, S Jemson

 

MIDDLESBROUGH

 

Mixed 'A' – A Gent, J Hurst, C Lee, D Buck, K Raper, A Pollard

 

Mixed 'B' – F Gray, T Wittingham, K Armitage, J Day, I McGough, M Armstrong

 

Ladies 'A' - A Gent, F Gray, C Lee, M Davison, J Hurst, H Frisby

 

ORMESBY

 

Mixed 'A' - K Swales, F Jefferson, S Johnson, A Barwick, P Grayson, D Abram

 

Mixed 'B' – S Barwick, J Fawcett, K Sandell, R McGregor, G Lane, M Train

 

Mixed 'C' - K Clegg, M Henry, S Oliver, R Taylor, P Edwards, M Watson

 

Mixed ‘D’ - S Ginty, J Gallet, L Barwick, S Cropper, S Cooke, S Clegg

 

Ladies ‘A’ - K Swales, F Jefferson, J Fawcett, K Sandell, M Crammen, S Johnson.

 

Gents 'A' - A Barwick, M Watson, R McGregor, G Lane, P Grayson, D Abram

 

Gents 'B' – S Clegg, S Cooke, P Edwards, R Taylor, R Harrety, M Train

 

STOCKTON SPORTS CENTRE

 

Mixed 'A' - A Gatherar, V Read, K Evans, T Evans, K Gatherar, A Hartley

 

Mixed 'B' – C Walton, C Brown, A Milne, M Boyle, I Jamieson, E Stefaniuk

 

THORNABY PAVILION & BILLINGHAM SYNTHONIA

 

Mixed 'A' – S Boyes, C McCletchie, D Cant, J O’Boyle, P Stevenson, P Hamblett

 

Ladies 'A' – S Boyes, C McCletchie, D Cant, J Hamilton, A Livingstone, L Smitheringale

 

Gents 'A' – J O’Boyle, P Hamblett, P Stevenson, T Brown, P Harris, J Bloomfield

 

YARM

 

Mixed 'A' - B Watson, D Covell, K Parnell, M Dunn, A Risbey, K Pearce