TEESSIDE BADMINTON COACHES ASSOCIATION JUNIOR BADMINTON TOURNAMENT Sponsored by - HIGMAN SPORTS - YONEX UK THORNABY
PAVILION LEISURE CENTRE (8 courts) SINGLES played SATURDAY 9th OCTOBER DOUBLES played SUNDAY 10th OCTOBER |
ACTION FROM OCTOBER 2004
JUNIOR TOURNAMENT |
||
|
SINGLES |
WINNER |
CLUB |
RUNNER-UP |
CLUB |
U11 GIRLS
|
ALICE PUGH |
DAVID LLOYD |
BETH HOGAN |
MARSKE JBC |
U13 GIRLS |
REBECCA BOYLE |
GWG JBC |
KATY BOYES |
THORNABY PAV. JBC |
U15 GIRLS NOVICE |
NATALIE HASTY |
GWG JBC |
SARAH GETHING |
GWG JBC |
U15 GIRLS |
ANNE HIGMAN |
MARSKE JBC |
LORRAINE SMITH |
THORNABY PAV. JBC |
U17 GIRLS |
MARY BOYES |
THORNABY PAV. JBC |
LEONA CHOW |
GWG JBC |
U19 GIRLS NOVICE |
LAURA McANDREW |
GWG JBC |
SAMANTHA FIRTH |
GWG JBC |
U19 GIRLS |
RUTH WEAR |
MARSKE JBC |
SAMANTHA HOBBS |
GWG JBC |
|
|
|
|
|
U9 BOYS |
BEN CAMPBELL |
GWG JBC |
MATTHEW HISER |
MARSKE JBC |
U11 BOYS |
PETER VAUGHAN |
BRINKBURN |
JASON LOVERIDGE |
DAVID LLOYD |
U13 BOYS |
JAMES BOLAN |
DARLINGTON |
JOSH YOUNG |
MARSKE JBC |
U15 BOYS NOVICE |
THOMAS HOVENDEN |
GWG JBC |
NIALL CLERK |
THORNABY PAV. JBC |
U15 BOYS |
BRYN LOVELL |
HUMMERSKNOTT JBC |
ADAM HARRISON |
MARSKE JBC |
U17 BOYS |
ALEX SCHOLES |
MARSKE JBC |
DAVID COLE |
GWG JBC |
U19 BOYS NOVICE |
ANDREW LEE |
GWG JBC |
ROBIN ANDREWS |
DAVID LLOYD |
U19 BOYS |
MATTHEW TRAIN |
ORMESBY BC |
ALEX SCHOLES |
MARSKE JBC |
|
|
|
|
|
DOUBLES |
|
|
|
|
U13 GIRLS |
SOPHIE HOVENDEN REBECCA BOYLE |
GWG JBC |
ALICE ROCHESTER AMBER VAUGHAN |
BRIERTON CSC JBC |
U15 GIRLS NOVICE |
NATALIE HASTY SARAH GETHING |
GWG JBC |
ZOE THOMPSON KATIE PAYNE |
LAURENCE JACKSON
SCHOOL |
U15 GIRLS |
ANDREA BARWICK GINA SCHOLES |
MARSKE JBC |
ANNE HIGMAN DANNI HIGMAN |
MARSKE JBC |
U17 GIRLS |
LORRAINE SMITH MARY BOYES |
THORNABY PAV. JBC |
SAMANTHA HOBBS LEONA CHOW |
GWG JBC |
U19 GIRLS NOVICE |
NATALIE HASTY LAURA McANDREW |
GWG JBC |
RACHEL LEWIS BECKY HODGSON |
THORNABY PAV. JBC |
U19 GIRLS |
RUTH WEAR ANDREA BARWICK |
MARSKE JBC |
MARY BOYES SAMANTHA HOBBS |
THORNABY PAV. JBC GWG JBC |
|
|
|
|
|
U13 BOYS |
JOSH YOUNG ANDREW PEEBLES |
MARSKE JBC |
RICHARD MAZZETTI THOMAS MACKAY |
MARSKE JBC |
U15 BOYS NOVICE |
THOMAS HOVENDEN CHRIS HARRISON |
GWG JBC |
MATHEW SECKER JOE TEASDALE |
MARSKE JBC |
U15 BOYS |
NICK CHAPMAN-THONG BRYN LOVELL |
HUMMERSKNOTT JBC |
JOSH YOUNG ANDREW PEEBLES |
MARSKE JBC |
U17 BOYS |
IAIN DEFTY ALEX SCHOLES |
MARSKE JBC |
CALUM ARNISON DAVID SIM |
BRIERTON CSC JBC |
U19 BOYS NOVICE |
ANDREW LEE JONATHAN LEE |
GWG JBC |
ROB DANIELS CHRISS WASS |
THORNABY PAV. JBC |
U19 BOYS |
DANIEL SMITH IAIN DEFTY |
MARSKE JBC |
MATTHEW TRAIN ALEX SCHOLES |
ORMESBY BC MARSKE JBC |
|
|
|
|
|
U19 MIXED |
STEPHANIE BARWICK MATTHEW TRAIN |
ORMESBY BC |
ANNE HIGMAN JAMES YOUNG |
MARSKE JBC |
BC = Badminton Club JBC = Junior Badminton Club Thornaby Pav JBC = Thornaby Pavilion JBC
GWG JBC = Guisborough Westgate JBC. Brierton BSC JBC = Brierton Community Sports Centre JBC.