TEESSIDE BADMINTON
DEVELOPMENT ASSOCIATION
|
THORNABY
PAVILION LEISURE CENTRE SATURDAY
30th & SUNDAY 31st MARCH 2019 |
|
|
||||
SINGLES |
WINNER |
CLUB/SCHOOL |
RUNNER-UP |
CLUB/SCHOOL |
|||
U11 GIRLS |
ERIN STOCKS |
JUNIOR COBRAS BC |
SOPHIE DACOMBE |
CONYERS SCHOOL |
|||
U13 GIRLS Novice |
ANYA STOREY |
DOLPHIN JBC |
|
|
|||
U13 GIRLS |
ABHA KULKARNI |
THORNABY PAV JBC |
HARRIET BAGE |
HUMMERSKNOTT |
|||
U15 GIRLS Novice |
ABIGAIL BONE |
THORNABY PAV JBC |
AMELIA BROWN |
DOLPHIN JBC |
|||
U15 GIRLS |
ANGIE ZHU |
THORNABY PAV BC |
ANNA KROON |
HARTLEPOOL BC |
|||
U17 GIRLS |
ZENITH SUBBA |
RICHMOND JBC |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|||
U9 BOYS |
NIKHIL SHOURI |
THORNABY PAV JBC |
|
|
|||
U11 BOYS |
NIKHIL RAMESH |
THORNABY PAV JBC |
BILL DRUMMOND |
LEYBURN JBC |
|||
U13 BOYS Novice |
MATTHEW FELLOWS |
JUNIOR COBRAS BC |
EDWARD ELLERTON |
RICHMOND JBC |
|||
U13 BOYS |
MICHAEL BURGHELEA |
THORNABY PAV JBC |
MATTHEW FERGUSON |
HARTLEPOOL JBC |
|||
U15 BOYS Novice |
WILL
SHARP |
RICHMOND JBC |
JOE BODDY |
EGGLESCLIFFE SCH |
|||
U15 BOYS |
THOMAS HUNT |
HUMMERSKNOTT |
NATHAN JACKSON |
LEYBURN
JBC |
|||
U17 BOYS |
TOM KING |
COBRAS BC |
THOMAS HUNT |
HUMMERSKNOTT |
|||
U19 BOYS Novice |
HIMANK KULKARNI |
THORNABY PAV JBC |
|
|
|||
U19 BOYS |
DOMINIC BARLOW |
HARTLEPOOL BC |
ZACH DOYLE |
COBRAS BC |
|||
|
|
|
|
|
|||
DOUBLES |
|
|
|
|
|||
U11 GIRLS |
ERIN STOCKS AMELIA
BROWN |
JUNIOR COBRAS BC DOLPHIN JBC |
SCARLET BENSON SUMMER BENSON |
JUNIOR COBRAS BC JUNIOR COBRAS BC |
|||
U13 GIRLS |
HARRIET BAGE KATE NEASHAM |
HUMMERSKNOTT HUMMERSKNOTT |
ERIN STOCKS LYDIA
THOMPSON-JONES |
JUNIOR COBRAS BC JUNIOR COBRAS BC |
|||
U15 GIRLS |
ANNA KROON JUDE LAPWORTH |
HARTLEPOOL BC RYTON ACADEMY |
MOLLY WATSON ANGIE ZHU |
JUNIOR COBRAS BC THORNABY PAV BC |
|||
|
|
|
|
|
|||
U11 BOYS |
NIKHIL RAMESH ARCHIE CLEWES |
THORNABY PAV JBC THORNABY PAV JBC |
BILL DRUMMOND RORY BAKER |
LEYBURN JBC LEYBURN JBC |
|||
U13 BOYS Novice |
EDWARD ELLERTON HARRISON METCALFE |
RICHMOND JBC JUNIOR COBRAS |
ROBERT BROWN ELLIOTT WRIGHT |
THORNABY PAV JBC THORNABY PAV JBC |
|||
U13 BOYS |
FINLAY BARLOW ALFIE ALLEN |
HARTLEPOOL JBC RYTON BA |
MATTHEW FERGUSON LEWIS HOWE |
HARTLEPOOL JBC HARTLEPOOL JBC |
|||
U15 BOYS Novice |
FYNN LUMLEY FINN GORNALL |
POLAM HALL POLAM HALL |
KIERAN JOHNSON JOSHUA MATTHEWS |
CONYERS SCHOOL HAUGHTON SCHOOL |
|||
U15 BOYS |
OLI ARMSTRONG TOM HUNT |
HUMMERSKNOTT HUMMERSKNOTT |
CAMERON PARK NICK RACE |
HUMMERSKNOTT JUNIOR COBRAS BC |
|||
U17 BOYS |
PETER RACE MICHAEL WHILES |
JUNIOR COBRAS BC JUNIOR COBRAS BC |
ALEX NEASHAM HARRY MAWER |
HUMMERSKNOTT RICHMOND JBC |
|||
BA = Badminton Academy. BC = Badminton Club. JBC = Junior Badminton Club.
JUNIOR COBRAS BC & COBRAS BC are based at Huntcliff School, Saltburn.
DOLPHIN JBC is based at the Dolphin Centre, Darlington
HUMMERSKNOTT = Hummersknott Academy, Darlington.
POLAM HALL = Polam Hall School, Darlington.